Dinamo doživio težak poraz i ostao na jednom stoperu! Liga prvaka sve je dalje, trebat će čudo u Zagrebu

Datum objave: 18.08.2021.
Autor / izvor:
Šerif je u playoffu Lige prvaka slavio protiv Dinama s 3:0, uzvrat je za tjedan dana u Zagrebu

ŠERIF – DINAMO 3:0 (Traore 45′, 80′, Kolovos 54′)

ŠERIF (4-2-3-1): Athanasiadis – Cristiano, Arboleda, Dulanto, Julien (od 52. Constanza) – Addo (od 87. Petro), Thill – Traoré, Kolovos (od 87. Bizjak), Yansane – Luvannor (od 90.+2. Radeljić)

DINAMO (4-1-4-1): Livaković – Ristovski, Theophile-C., Perić (od 21. Moubandje), Franjić – Jakić – Ivanušec, Majer (od 64. Gojak), Mišić (od 64. Menalo), Oršić (od 80. Čop) – Petković

Tiraspol – stadion Sheriff. Gledatelja: 6 139. Sudac: Cüneyt Çakır (Turska)

Dinamu će trebati čudo u Maksimiru ako želi u Ligu prvaka! Modri su u Tiraspolu teško stradali, trebat će im repriza Tottenhama ukoliko misle na kraju ipak u najelitnije klupsko natjecanje na svijetu. Ma i više od reprize Tottenhama, jer Mourinho i društvo došli su s dva, a Moldavci dolaze s tri pogotka prednosti. Šerif je totalno nadigrao Krznarovu momčad koja je odigrala užasnu, katastrofalnu utakmicu, najgoru posljednjih godina u Europi. Niti jedna linija momčadi nije štimala, baš je bilo grozno. Ako kažemo da su Modri još dobro prošli, onda vam je sve jasno, zar ne?

Iako je bilo uzbudljivo s mnoštvom zanimljivih situacija, bez obzira što su Modri primili pogodak u posljednjoj minuti prvog poluvremena, tu dionicu igre pamtit ćemo po suzama Dine Perića. Nakon dvadesetak minuta igre nakon jednog duela Perić se primio za zadnju ložu, odmah je tražio zamjenu, a onda je s glavom u rukama u suzama krenuo na klupu. Plakao je do kraja prve dionice. Kakav peh ima takav dečko, zaista nema sreće. Prošle godine imao je sezonu iz snova, postao je hrvatski reprezentativvac, igrao je protiv Gruzije i Slovačke, mogao je ići na Europsko prvenstvo, ali tada je protiv Osijeka zaradio ozljedu prednjih križnih ligameneta. Operacija, stanka… Sad kad se vratio, kad je opet bio u planu trenera Krznara, opet je uslijedila ozljeda. Po tome kako je ronio suze, izgleda da je teže prirode. Sad se Modrima nakon Lauritsena ozlijedio i Perić, očito je da se mora svakako dovesti jedan novi stoper. Inače, umjesto nesretnog Perića ušao je Moubandje.

U prvom poluvremenu Dinamo je bio totalno nevidljiv. Tek jedna akcija vrijedi zapisivanja. Luka Ivanušec se u svom stilu oslobodio svog čuvara, podvalio loptu Majeru baš kao Franjiću protiv Legije, Lovro je bio sam pred golom, ali je lijevom nogom loše pucao, loptu je malo dotakao vratar Athanastiadis, a s gol-crte odbio ju je Cristiano. Još eventulano možemo zabilježiti dalekometne pokušaje Jakića i Oršića i to je bilo sve od Dinama. Bilo je to definitivno najgore Dinamovo europsko poluvrijeme. Šerif je bio brži gotovo na svakoj lopti, agresivniji, Modri su izgledali nekako mlako i skroz bezidejno. Slabo su se priključivali u napadačke akcije, a i obrambeno su djelovali podosta zbunjeno, dugačke lopte koje su odašiljali igrači Šerifa rastezale su ih u zadnjoj liniji.

Već u petoj minuti Šerif je imao klasičan ‘zicer’. Mišić je teško pogriješio, lopta je u praznom prostoru došla do Luvannora koji se našao sam pred Livakovićem, ali je na sreću pogodio vratnicu s vanjske strane. Uskoro je došlo do jedne zanimljive situacije. Nakon jednog kornera došlo je do gužve u šesnaestercu Modrih, Theophile je igrao rukom, ali nakon VAR provjere s VAR sobom turski sudac je odlučio da to nije bio jedanaesterac. I nije bio, makar će se oko toga sigurno voditi rasprave. Naime, Theophile je bio nespretan. Htio je loptu izbiti nogom, ali je promašio, pa ga je pogodila u ruku. Nije bilo namjere, tako da je odluka bila dobra. Nakon toga vidjeli smo još nekoliko pokušaja Šerifa iz daljine, ali niti jedna lopta nije išla u okvir vrata Livakovića. Osim one posljednje, u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Cristiano je ubacio dugu loptu iskosa, Traore se ubacio ispred Theophilea i onda mirno loptu poslao u ‘malu’ mrežicu Livakovića. Uvijek je loše primiti pogodak, ali kad ga primite u posljednjoj minuti bilo koje dionice, još je bolnije.

Modri su u drugu dionicu krenuli nešto konkretnije, više kretali prema golu Šerifa, ali je prva prava akcija domaćina donijela još jedan pogodak Šerifu. Yansane je probio bok, centrirao, a na loptu je u punom trku naletio Kolovos i sjajnim udarcem proparao mrežu Livakovića. Bio je to zaista spektakularan pogodak. Nakon toga potpuno zbunjeni i smušeni Dinamo mogao je primiti još jedan pogodak, ali je Jakić u zadnji trenutak uspio omesti Traorea koji je bio sam pred Livakovićem.

A onda je uslijedila druga prava šansa Dinama. S nekih dvanaest metara pucao je Ivanušec, ali je vratar domaćih obranio loptu koja je putovala u njegov bliži donji kut. Zadnji udarac Šerif je zadao Dinamu desetak minuta prije kraja utakmice. Luvannor je ubacio dubinsku loptu za Traorea koji je pobjegao užasnoj i ponekad smiješnoj Dinamovoj obrani te loptu kroz noge Livakovića poslao u mrežu.

Zašto postati član?

Ponosni smo što okupljamo navijače da navijaju “ZA” a ne kako je to čest slučaj “PROTIV” i od kada postoji naša udrugu Uvijek vjerni nije bilo nereda od strane naših članova, prije, za vrijeme niti poslije utakmice.

Pridružite nam se i postanite istinski 12. igrač naše reprezentacije.