Evo protiv koga će Riječani igrati za europsku jesen! Čeka ih jedan od najtežih protivnika u play-offu

Datum objave: 13.08.2021.
Autor / izvor:
Prva utakmica doigravanja za grupnu fazu bit će odigrana u Solunu već 19. kolovoza

U uzvratu 3. pretkola UEFA Konferencijske lige nogometaši Rijeke su na svom stadionu razbili škotski Hibernian sa 4:1 i tako izborili nastup u posljednjem kvalifikacijskom kolu za ulazak u grupnu fazu ovog europskog natjecanja.

Vodeći pogodak za Rijeku postigao je Domagoj Pavičić u 36. minuti. Gosti su izjednačili u 56. minuti preko Kylea Magennisa, ali su 10 minuta poslije ostali s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Darren McGregor.

I onda je krenulo. Abass je u 5 minuta povisio na 3:1, a pobjedu potvrdio Bušnja u sudačkoj nadoknadi.

Rijeka će za plasman u grupnu fazu igrati protiv solunskog PAOK-a koji je u četvrtak kao domaćin svladao irski Bohemians s 2:0 i tako nadoknadio pogodak zaostatka (1-2) iz prve utakmice odigrane u Dublinu. Strijelci za Grke bili su Schwab u 4. i Biseswar u 28. minuti.

Prva utakmica doigravanja za grupnu fazu Konferencijske lige između PAOK-a i Rijeke bit će odigrana u Solunu 19. kolovoza, a uzvrat na Rujevici je na rasporedu 26. kolovoza.

PAOK je favorit i Rijeci dobro poznati rival. S njim su trgovali prošle godine kad su im prodali Antonija Čolaka, koji bi im mogao dati pokoju informaciju iznutra budući da je od Grka otišao na posudbu u Malmö.

Rijeka još nije igrala s PAOK-om, ali u dva navrata odmjerila je snage s grčkim predstavnicima u UEFA-inim natjecanjima i to u istoj sezoni 2017./18. kad je bila prvak Hrvatske, te ima negativan skor. Prvo je u play-offu Lige prvaka ispala od Olympiacosa, od kojeg je izgubila obje utakmice, 2:1 vani i 1:0 na Rujevici, da bi potom u skupini bila poražena doma od AEK-a 2:1, ali je u Ateni igrala 2:2, kad je mogla i pobijediti, možda i proći dalje.

S Ircima je igrala samo jednom i to 2002. godine u ondašnjem Intertoto kupu. Suparnik je bio St. Patrick’s Athletic iz Dublina. Na Kantridi je bilo 3:2 za Irce, tamo 1:0 za Rijeku, no Bijeli su i tu bili slabiji.

Ako se gledaju i natjecanja koja nemaju UEFA-inu dimenziju, Rijeka je igrala s još dva grčka kluba i stoji bitno bolje.
U tadašnjem Balkanskom kupu 1978. godine pobijedila je solunski Aris u oba sraza 2:1 doma i 2:0 vani, kao i u sezoni potom PAS Ioanninu 2:1 i 3:1. Eto, može kazati, prije dolaska u Solun, da joj neće biti prvi put i da se u prethodnom slučaju vratila doma kao pobjednik.

Današnji PAOK kao trener vodi Razvan Lucescu, sin legendarnog Mircee Lucescua. Ekipa je vrijedna oko 65 milijuna eura po Transfermarktu i nema neku izrazitu zvijezdu.

Ovog ljeta uglavnom su dovodili igrače za koje nisu trebali platiti odštetu, a prodali su lijevog beka Giannoulisa u Norwich za 7,5 milijuna eura.

Hrvati su ostavili trag u PAOK-u jer igrali su za njega Marin Leovac, Tonči Gabrić, Goran Milanko, Dario Krešić, Josip Mišić koji je bio izabran za najboljeg igrača kluba, prije Antonija Čolaka… a trenirali su ga Ivica Horvat, Miroslav Blažević i Igor Tudor.
Bohemian po Transfermarktu vrijedi tek 1,4 milijuna eura, no dakako da to nije i glavni argument u procjeni tko će proći dalje.

Zašto postati član?

Ponosni smo što okupljamo navijače da navijaju “ZA” a ne kako je to čest slučaj “PROTIV” i od kada postoji naša udrugu Uvijek vjerni nije bilo nereda od strane naših članova, prije, za vrijeme niti poslije utakmice.

Pridružite nam se i postanite istinski 12. igrač naše reprezentacije.