Genk je pometen, Modri slave, pogledajte strašnu akciju i dva mangupska Petkova penala!

Datum objave: 01.10.2021.
Autor / izvor:
Dinamo je u velikom stilu svladao Genk s 3:0 u 2. kolu Europske lige
GENK – DINAMO 0:3 (Ivanušec 10′, Petković 45’+3′ p., 67′ p.)

GENK 4-3-3: Vandevoordt – Munoz, Cuesta, Lucumi, Arteaga – Thorstvedt (od 64. Bongonda), Toma (od 70. Preciado), Heynen – Ito (od 70. Eiting), Onuachu (od 76. Ugbo), Paintsil (od 64. Tresor)

DINAMO 3-4-2-1: Livaković – Lauritsen, Theophile, Franjić (od 70. Leovac) – Ristovski, Mišić, Ademi (od 64. Gojak), Oršić – Ivanušec (od 83. Baturina), Petković (od 83. Andrić) – Čop (od 70. Menalo)

Genk – stadion Luminus Arena. Gledatelja: 10.769. Sudac: Mattias Gestranius (Finska)

Dinamo je četvrti put zaredom trijumfirao na belgijskom tlu! Nakon Halilhodžića, Jurčića i Bjelice, s tri boda se u Zagreb kao trener nogometaša hrvatskog prvaka vraća Damir Krznar i to najuvjerljivije: Genk – Dinamo 0-3, povratak „purgera” u – ostanimo ponizni – borbu za 2. mjesto u skupini H!

Nekoliko je bilo junaka pobjede gostiju, od kapetana Ademija, koji je pokazao koliko znači momčadi, preko lucidnog Luke Ivanušeca i Mislava Oršića, do lažnih i pravih napadača, Brune Petkovića i Duje Čopa. Krznarova promjena sustava, vraćanje na 4-2-3-1, pokazala se dobitnim taktičkim potezom, kao i čekanje pogreške u otvaranju suparnika.

Samo jednog igrača u odnosu na nedjeljni prvenstven susret belgijskog prvenstva promijenio je John van den Brom, vratio je stopera Cuestu, oporavljena „desetka” Bongonda bio je na klupi, dočim je Damir Krznar ozlijeđenog Denija Jurića zamijenio Dujom Čopom, a formaciju vratio u 4-2-3-1, s Ivanušecom kao lažnim desnim krilom, što je odlično funkcioniralo prošle sezone. Kako smo i pretpostavljali, Theophile-Catherine je najviše pazio na Paula Onuachua, najboljeg strijelca domaćih…

Bolje je počeo Dinamo, bili su gosti u žutim dresovima blizu domaćih „plavih”, energični čvrsti, većinom prvi na tzv. drugim loptama. Puštali su „žuti” nogometaše Genka da prijeđu na njihovu polovicu pa vrebali munjevite kontre. I poveli nakon jedne od prvih, već u 10. minuti: Ademi je presjekao dodavanje kapetana domaćih Heynena, povukao loptu do 16-erca, otvorio Čopa, ovaj vratio „trećem čovjeku” „Oršiću, paralela za Ivanušeca, mirno primanje, čekanje i pogodak ljevicom u malu mrežu!

POGODAK ZA 0:1 POGLEDAJTE OVDJE.

Uslijedilo je razdoblje bolje igre Genka, curilo je po Dinamovoj lijevoj strani, Thorstvedt je dvaput neprecizno pucao z obećavajućih situacija. Heynen je pak zaradio javnu opomenu na Čopu, spomenuti Thorstvedt na Ademiju. Onuachu je bio odsječen u zadnjoj trećini terena. U 36. minuti Ivanušec je oduzeo loptu meksičkom lijevom beku domaćih, Ristovski povukao kontru, vratio Ivanušecu, koji se oslobodio Lucumija, dao povratnu Oršiću, a “žuti 99” pogodio – gredu!

Pristaše gostiju (na navijačkom sektoru a stadionu bilo ih je preko tisuću) strahovali su od kazne, no “preživio” je hrvatski prvak. Prvo je u 39. minuti Livaković obranio Paintsilu iz blizine, nakon prve Onuachuove opasne akcije, a u 41. je Heynen, nakon što se Petković poskliznuo, iz okreta pogodio vratnicu! Sad je bio red na Dinamo da naplati promašaje suparnika i uspio je u sudačkoj nadoknadi, ali tek nakon intervencije VAR-a! Toma je, naime, promašio loptu i udario snažno po nozi Čopa, odmah su gosti reklamirali kazneni udarac, ali naravno, tek nakon neuspješnog protunapada domaćih provjeravala se situacija, pozvao je nizozemski VAR glavnog suca Finca da pogleda i ovaj je nakon samo pet sekundi provjere pokazao na bijelu točku, toliko je sve bilo jasno. Lopti je prišao Bruno Petković i u svom stilu, hladnokrvno, čekao da mladi domaći čuvar mreže ostane na krivoj nozi te mu plasira loptu pokraj one druge za 0-2!

POGODAK BRUNE PETKOVIĆA ZA 0:2 POGLEDAJTE OVDJE.

U 2. poluvremenu je Krznar zamijenio mjesta Čopu i Ivanušecu, Petković je gurnut na “devetku”, a Ivanušec na “desetku”. Puštali su gosti domaće na svoju polovicu i vrebali kontre, bili su predstavnici Belgije sve nervozniji, počeli nabacivati za Onuachua, Theophile i Lauritsen bili koncentrirani. U 64. minuti prve zamjene, domaći uveli Bongondu i Tresora, koji su, kad su zdravi, prvotimci, gosti Gojaka umjesto kapetana Ademija koji za više nije mao energije. I odmah nakon tog ubačaja iz auta Dinama – odluka! Mišić je nabacio prema Oršiću, domaći vratar promašio loptu, a Muñoz hrvačkim zahvatom srušio Oršića, pred kojim su bila prazna vrata. Kazneni udarac i crveni karton Kolumbijcu, koji se čak i bunio!

POGODAK BRUNE PETKOVIĆA ZA 0:3 POGLEDAJTE OVDJE.

Ponovno Bruno Petković, ali ovaj put Vandevoordt nije krenuo ranije, pogodio je stranu, ali je udarac bio po zemlji, neuhvatljiv u sami kut za velikih, velikih 0-3! Krznar je tada počeo zatvarati utakmicu, Van den Brom naredio igru “va banque”. Uzalud…

Zašto postati član?

Ponosni smo što okupljamo navijače da navijaju “ZA” a ne kako je to čest slučaj “PROTIV” i od kada postoji naša udrugu Uvijek vjerni nije bilo nereda od strane naših članova, prije, za vrijeme niti poslije utakmice.

Pridružite nam se i postanite istinski 12. igrač naše reprezentacije.