Pogledajte kako izgleda kompletan raspored natjecanja za hrvatske sportaše u Tokiju!

Datum objave: 24.07.2021.
Autor / izvor:
Favorita za medalje imamo, a naša olimpijska reprezentacija ovoga puta broji 59 predstavnika

Japan i Tokio bit će od 23. srpnja do 8. kolovoza centar sportskih zbivanja. Krenule su, dakle, 32. Ljetne olimpijske igre, a s njima i nastupi hrvatskih predstavnika.

Favorita za medalje imamo, a koliko ćemo ih na kraju ugrabiti, saznat ćemo u narednim danima.

Prve su ovo Igre u neparnoj godini i s pet godina odmaka u odnosu na prijašnje, bez gledatelja i sa silnim ograničenjima. Zasigurno se radi o najnepredvidljivijim Igrama ikada, a Hrvatska će na njima imati 59 predstavnika ili najmanji broj od Barcelone ‘92.

Naša olimpijska reprezentacija već se smjestila u Japanu, na najvišim katovima (14. i 15.) u jednoj od 21 stambene zgrade u Olimpijskom selu koje gleda na Tokijski zaljev.

Veslač Damir Martin prvi je hrvatski sportaš koji je nastupio na ovogodišnjem natjecanju. On je u noći s četvrtka na petak pobijedio u prvoj kvalifikacijskoj utrci u disciplini samac, u kojoj brani olimpsko srebro, s vremenom od 7:09.17 minuta.

A kada možemo očekivati preostale nastupe kako Martina, tako i ostalih naših predstavnika pogledajte u nastavku članka:


RASPORED NATJECANJA HRVATSKIH SPORTAŠA U TOKIJU

23. srpnja (petak)

VESLANJE 1.30. – 2.30. – Damir Martin (kvalifikacije)

SVEČANOST OTVARANJA – 13.00 – 16.30


24. srpnja (subota)

STRELJAŠTVO 1.30 – 2.45 – Snježana Pejčić (10 m, kvalifikacije)

STOLNI TENIS 2.00 – 4.15 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar (pojedinačno, 1. kolo)

VESLANJE 2.00 – 2.30 – Damir Martin (ako bude u repesažu)

GIMNASTIKA 3.00 – 15.00 – Tin Srbić (kvalifikacije)

TAEKWONDO 3.00 – 10.00 – Kristina Tomić (1. kolo pa do polufinala)

VESLANJE 3.20 – 3.50 – Martin Sinković/Valent Sinković (kvalifikacije)

STRELJAŠTVO 3.45 – 4.25 – Snježana Pejčić (10 m, moguće finale)

TENIS – 4.00 – 15.00 – Marin Čilić, Ivan Dodig, Donna Vekić, Mate Pavić, Nikola Mektić, Darija Jurak (pojedinačno i parovi, 1. kolo)

BICIKLIZAM 4.00 – 11.15 – Josip Rumac (cestovna utrka)

BOKS 4.15 Nikolina Ćaćić

STOLNI TENIS 7.15 – 15.30 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar (pojedinačno, kvalifikacije)

TAEKWONDO 12.00 – 15.40 – Kristina Tomić (mogući repesaž, borba za treće mjesto i finale)


25. srpnja (nedjelja)

VESLANJE 2.00 – 2.20 – Damir Martin (moguće polufinale)

VESLANJE 2.40 – 2.50 – Martin Sinković/ Valent Sinković (mogući repesaž)

GIMNASTIKA 3.00 – 15.00 – Ana Đerek (kvalifikacije)

TENIS – 4.00 – 15.00 – Marin Čilić, Ivan Dodig, Donna Vekić, Mate Pavić, Nikola Mektić, Darija Jurak (pojedinačno i parovi, 1. kolo)

JEDRENJE 5.00 – 7.10 – Elena Vorobjeva (plovovi 1 i 2)

KAJAK/KANU divlje vode 6.00 – 8.40 – Matija Marinić (kvalifikacije)

STRELJAŠTVO 6.00 – 7.15 – Petar Gorša, Miran Maričić (10 m, kvalifikacije)

BOKS – 13.25 Luka Plantić

STOLNI TENIS 7.00 – 10.45 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar (pojedinačno, moguće 2. kolo)

JEDRENJE 7.30 – 9.40 – Tonči Stipanović (plov 1 i 2)

STRELJAŠTVO 8.30 – 9.10 – Petar Gorša, Miran Maričić (10 m, moguće finale)

VATERPOLO 10.50 – 14.10 – Hrvatska – Kazahstan

PLIVANJE 12.00 – 14.30 – Ema Rajić (kvalifikacije)


26. srpnja (ponedjeljak)

VESLANJE 2.40 – 2.50 – Damir Martin (moguće četvrtfinale)

TAEKWONDO 3.00 – 10.00 – Matea Jelić, Toni Kanaet (1. kolo pa do polufinala)

PLIVANJE 3.30 – 5.40 – Ema Rajić (moguće polufinale)

BOKS 4.00 – 11.03 – Nikolina Ćaćić (moguće 2. kolo)

JEDRENJE 5.00 – 7.10 – Tonči Stipanović (plov 3 i 4)

KAJAK/KANU divlje vode 7.00 – 7.45 – Matija Marinić (moguće polufinale)

STOLNI TENIS – 7.00 – 10.45 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar (pojedinačno, moguće 3. kolo)

JEDRENJE 7.30 – 9.40 – Elena Vorobjeva (plov 3 i 4)

KAJAK/KANU divlje vode 8.45 – 9.22 – Matija Marinić (moguće finale, 100 slobodno)

TAEKWONDO 12.00 – 15.40 – Matea Jelić, Toni Kanaet (mogući repesaž, borba za treće mjesto i finale)


27. srpnja (utorak)

VESLANJE 1.30 – 1.50 – Damir Martin (moguće polufinale)

STOLNI TENIS – 2.00 – 9.30 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar (moguće 3. kolo pojedinačno)

TAEKWONDO 3.15 – 7.00 – Ivan Šapina (1. kolo)

VESLANJE 3.30 – 3.50 – Martin Sinković/Damir Sinković (moguće polufinale)

PLIVANJE 3.30 – 5.25 – Ema Rajić (moguće finale)

TENIS – 4.00 – 15.00 – Marin Čilić, Ivan Dodig, Donna Vekić, Mate Pavić, Nikola Mektić, Darija Jurak (pojedinačno i parovi, moguća četvrtfinala)

JEDRENJE 5.00 – 7.10 – Elena Vorobjeva (plovi 5 i 6)

JEDRENJE 5.10 – 7.20 – Tonči Stipanović (plov 5 i 6)

STRELJAŠTVO 6.15 – 7.20 – Snježana Pejčić, Petar Gorša (ekipno kvalifikacije)

BOKS 6.39 – 13.42 – Luka Plantić

TAEKWONDO 7.15 – 9.00 – Ivan Šapina (moguće četvrtfinale)

STOLNI TENIS – 7.30 – 15.30 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar (moguće osmina finala, pojedinačno)

JEDRENJE 7.45 – 10.10 – Mihovil Fantela/Šime Fantela (plov 1-3)

STRELJAŠTVO 8.15 – 9.10 – Snježana Pejčić, Petar Gorša (moguće ekipno finale)

TAEKWONDO 9.15 – 10.00 – Ivan Šapina (moguće polufinale)

PLIVANJE 12.00 – 14.30 – Nikola Miljenić (kvalifikacije)

TAEKWONDO 12.15 – 13.00 – Ivan Šapina (mogući repesaž)

VATERPOLO 12.50 – 14.10 – Australija – Hrvatska

TAEKWONDO 13.45 – 15.00 – Ivan Šapina (moguća borba za broncu i finale)


28. srpnja (srijeda)

STRELJAŠTVO 2.25 – 9.00 – Josip Glasnović (kvalifikacije, trap)

STOLNI TENIS – 3.00 – 15.00 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar (moguće četvrtfinale pojedinačno)

PLIVANJE 3.30 – 6.35 – Nikola Miljenić (moguće polufinale)

TENIS – 4.00 – 15.00 – Marin Čilić, Ivan Dodig, Donna Vekić, Mate Pavić, Nikola Mektić, Darija Jurak (pojedinačno i parovi, moguće polufinale)

BOKS 4.00 – 10.30 – Nikolina Ćaćić (moguće četvrtfinale)

JUDO 4.00 – 12.30 – Barbara Matić, Ivana Maranić (1. kolo)

VESLANJE 4.18 – 4.38 – Damir Martin (moguće polufinale)

JEDRENJE 5.00 – 7.25 – Mihovil Fantela/Šime Fantela (plov 4-6)


29. srpnja (četvrtak)

VESLANJE 1.30 – 2.06 – Damir Martin (moguće utješno finale)

VESLANJE 2.18 – 2.40 – Martin Sinković/Damir Sinković (moguće finale)

STRELJAŠTVO 2.50 – 6.10 – Josip Glasnović (kvalifikacije, trap)

VESLANJE 3.30 – 3.42 – Martin Sinković/Damir Sinković (moguće utješno finale)

PLIVANJE 3.30 – 6.10 – Nikola Miljenić (moguće finale, 100 slobodno)

TENIS – 4.00 – 15.00 – Marin Čilić, Donna Vekić, Darija Jurak (pojedinačno i parovi, moguća polufinala)

JUDO 4.00 – 12.30 – Karla Prodan

JEDRENJE 5.00 – 7.10 – Tonči Stipanović (plov 7 i 8)

JEDRENJE 5.10 – 7.20 – Elena Vorobjeva (plovi 7 i 8)

STOLNI TENIS – 8.00 – 10.00 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar (moguće polufinale pojedinačno)

STRELJAŠTVO 8.30 – 9.15 – Josip Glasnović (moguće finale, trap)

VATERPOLO 8.30 – 9.50 – Hrvatska – Crna Gora

PLIVANJE 12.00 – 14.30 – Nikola Miljenić (kvalifikacije, 100 leptir)


30. srpnja (petak)

VESLANJE 1.57 – 2.33 – Damir Martin (moguće utješno finale)

VESLANJE 2.45 – 2.57 – Damir Martin (moguće veliko finale)

TENIS – 5.00 – 15.00 – Marin Čilić, Ivan Dodig, Mate Pavić, Nikola Mektić (pojedinačno i parovi, moguća finala)

JEDRENJE 5.55 – 7.25 – Mihovil Fantela/Šime Fantela (plov 7-9)

BOKS 6.06 – 12.39 – Luka Plantić (moguće četvrtfinale)

JEDRENJE 6.15 – 7.10 – Elena Vorobjeva (plov 9 i 10)

JEDRENJE 8.45 – 9.40 – Tonči Stipanović (plov 9 i 10)

PLIVANJE 3.30 – 5.10 – Nikola Miljenić (moguće polufinale, 100 leptir)

PLIVANJE 12.00 – 14.30 – Nikola Miljenić, Ema Rajić (kvalifikacije 50 slobodno)

STOLNI TENIS 13.00 – 15.00 Andrej Gačina, Tomislav Pucar (moguća borba za broncu i finale)


31. kolovoza (subota)

ATLETIKA 2.30 – 4.47 – Sandra Perković, Marija Tolj (kvalifikacije)

PLIVANJE 3.30 – 5.20 – Nikola Miljenić, Ema Rajić (moguće finale 100 leptir, polufinale 50 slobodno)

BOKS 4.00 – 10.15 – Nikolina Ćaćić (moguće polufinale)

TENIS – 5.00 – 15.00 – Marin Čilić,Donna Vekić, Darija Jurak (pojedinačno i parovi, moguća finala)

JEDRENJE 5.00 – 7.35 – Mihovil Fantela/Šime Fantela (plov 10 – 12)

STRELJAŠTVO 5.00 – 7.45 – Snježana Pejčić (kvalifikacije, trostav)

VATERPOLO 8.30 – 9.50 – Hrvatska – Srbija

STRELJAŠTVO 9.00 – 9.50 – Snježana Pejčić (finale, trostav)


1. kolovoza (nedjelja)

STOLNI TENIS 3.00 – 15.30 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar, Frane Tomislav, Filip Kojić (momčadski, osmina-finala)

PLIVANJE 3.30 – 5.25 – Nikola Miljenić, Ema Rajić (moguće finale 50 slobodno)

TENIS – 5.00 – 15.00 – Marin Čilić, Donna Vekić, Darija Jurak (pojedinačno i parovi, moguća finala)

BOKS 5.51 – 12.06 – Luka Plantić (moguće polufinale)

JEDRENJE 7.30 – 7.58 – Tonči Stipanović (mogući finalni plov)

JEDRENJE 8.30 – 8.58 – Elena Vorobjeva (mogući finalni plov)


2. kolovoza (ponedjeljak)

KAJAK/KANU mirne vode 2.30 – 3.05 – Anamaria Govorčinović (kvalifikacije)

STOLNI TENIS 3.00 – 15.30 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar, Frane Tomislav, Filip Kojić (momčadski, moguća osmina-finala)

HRVANJE 4.30 – 8.50 – Božo Starčević (osmina finala)

STRELJAŠTVO 4.30 – 7.15 – Petar Gorša, Miran Maričić (kvalifikacije, trostav)

KAJAK/KANU mirne vode 4.45 – 5.06 – Anamaria Govorčinović (moguće četvrtfinale)

HRVANJE 5.50 – 6.30 – Božo Starčević (moguće četvrtfinale)

JEDRENJE 8.30 – 8.53 – Mihovil Fantela/Šime Fantela (mogući plov za medalje)

VATERPOLO 8.30 – 9.50 – Hrvatska – Španjolska

STRELJAŠTVO 9.50 – 10.40 – Petar Gorša, Miran Maričić (moguće finale, trostav)

GIMNASTIKA 10.45 – 11.20 – Ana Đerek (moguće finale)

ATLETIKA 13.00 – 14.10 – Sandra Perković, Marija Tolj (moguće finale)


3. kolovoza (utorak)

KAJAK/KANU mirne vode 2.30 – 2.44 – Anamaria Govorčinović (moguće polufinale)

STOLNI TENIS 3.00 – 10.30 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar, Frane Tomislav, Filip Kojić (momčadski, moguće četvrtfinale)

ATLETIKA 3.50 – 4.46 – Sara Kolak (kvalifikacije)

HRVANJE 4.00 – 5.50 – Božo Starčević, Ivan Huklek (mogući repesaž i osmina finala)

KAJAK/KANU mirne vode 4.30 – 5.13 – Anamaria Govorčinović (moguće finale)

HRVANJE 5.50 – 6.30 – Ivan Huklek – (moguće četvrtfinale)

BOKS 6.05 – 6.20 – Nikolina Ćaćić (moguće finale)

GIMNASTIKA 10.45 – 11.20 – Ana Đerek (moguće finale)

HRVANJE 11.15 – 11.35 – Božo Starčević (moguće polufinale)

GIMNASTIKA 11.30 – 12.05 – Tin Srbić (moguće finale)

HRVANJE 11.35 – 11.55 – Ivan Huklek – (moguće polufinale)

ATLETIKA – 12.15 – 14.28 – Filip Mihaljević (kvalifikacije)

HRVANJE 12.30 – 13.05 – Božo Starčević (moguća borba za broncu i finale)


4. kolovoza (srijeda)

KAJAK/KANU mirne vode – 2.58 – 3.54 – Vanesa Tot, Anamaria Govorčinović (200 i 500 m, kvalifikacije)

HRVANJE 4.00 – 4.20 – Ivan Huklek – (mogući repesaž)

KAJAK/KANU mirne vode – 4.53 – 5.21 – Vanesa Tot, Anamaria Govorčinović (200 i 500 m, moguća četvrtfinala)

VATERPOLO – 7.00 – 8.20 – moguće četvrtfinale Hrvatske

STOLNI TENIS 7.30 – 15.30 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar, Frane Tomislav, Filip Kojić (momčadski, moguće polufinale)

VATERPOLO – 8.30 – 9.50 – moguće četvrtfinale Hrvatske

BOKS – 8.35 – 8.50 – Luka Plantić (moguće finale)

VATERPOLO – 11.20 – 12.40 – moguće četvrtfinale Hrvatske

VATERPOLO – 12.50 – 14.10 – moguće četvrtfinale Hrvatske

HRVANJE 13.05 – 13.40 – Ivan Huklek – (moguća borba za broncu i finale)


5. kolovoza (četvrtak)

ATLETIKA – 2.10 – 4.20 – Ana Šimić (kvalifikacije)

KAJAK/KANU mirne vode – 2.44 – 3.12 – Vanesa Tot, Anamaria Govorčinović (200 i 500 m, moguća polufinala)

ATLETIKA – 4.05 – 5.15 – Filip Mihaljević (moguće finale)

KAJAK/KANU mirne vode – 4.36 – 5.53 – Vanesa Tot, Anamaria Govorčinović (200 i 500 m, moguća finala)


6. kolovoza (petak)

STOLNI TENIS 4.00 – 7.00 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar, Frane Tomislav, Filip Kojić (momčadski, mogući meč za broncu)

VATERPOLO – 7.00 – 8.20 – mogući meč Hrvatske za plasman 5. do 8. mjesta

VATERPOLO – 8.30 – 9.50 – moguće polufinale Hrvatske

VATERPOLO – 11.20 – 12.40 – mogući meč Hrvatske za plasman 5. do 8. mjesta

STOLNI TENIS 12.30 – 15.30 – Andrej Gačina, Tomislav Pucar, Frane Tomislav, Filip Kojić (momčadski, moguće finale)

VATERPOLO – 12.50 – 14.10 – moguće polufinale Hrvatske

ATLETIKA – 13.50 – 15.08 – Sara Kolak (moguće finale)


7. kolovoza (subota)

ATLETIKA 0.00 – 3.15 – Bojana Bjeljac, Matea Parlov Koštro (maraton)

KARATE – 9.45 – 12.44 – Ivan Kvesić (kvalifikacije i moguće polufinale)

ATLETIKA – 12.35 – 14.20 – Ana Šimić (moguće finale)

KARATE – 9.45 – 12.44 – Ivan Kvesić (moguće finale)


8. kolovoza (nedjelja)

VATERPOLO – 2.30 – 3.50 – mogući meč Hrvatske za plasman 5. do 8. mjesta

VATERPOLO – 4.00 – 5.20 – mogući meč Hrvatske za plasman 5. do 8. mjesta

VATERPOLO – 6.40 – 8.00 – moguća borba Hrvatske za broncu

VATERPOLO – 9.30 – 10.50 – moguće finale Hrvatske

SVEČANOST ZATVARANJA – 13.00 – 15.30

https://sportske.jutarnji.hr

Zašto postati član?

Ponosni smo što okupljamo navijače da navijaju “ZA” a ne kako je to čest slučaj “PROTIV” i od kada postoji naša udrugu Uvijek vjerni nije bilo nereda od strane naših članova, prije, za vrijeme niti poslije utakmice.

Pridružite nam se i postanite istinski 12. igrač naše reprezentacije.